Młody Film 2016

Gala „Młody Film”

W czwartek 21 lipca na sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury odbyła się trzecia edycja gali „Młody film”. W tym roku tematem przesyłanych przez uczestników filmów było „Obudź w sobie artystę”. Jury z dyrektorem TVP Kielce- Przemysławem Predygierem na czele miało za zadanie wyłonić zwycięzcę gali. Zadanie to nie było łatwe ponieważ aż 19 podmiotów wzięło udział w konkursie. Dodatkową atrakcją była nagroda widowni- bezprzewodowy głośnik. Na gali odtwarzane zostały wszystkie konkursowe filmy, a podczas oglądania zarówno widownia jak i jury wybierało najlepsze spośród nich. Głosy oddawane były na biletach upoważniających wstęp na salę. W przerwie podczas obrad jury konferansjer Wojciech Pietrzczyk przeprowadził konkurs dla widowni, podczas którego wygrać można było atrakcyjne nagrody. Finalnie zwycięzcą konkursu został Oskar Kosta – twórca filmu „Galeria Dziecięcych Marzeń”. Jury jednak zadecydowało, że spośród pozostałych filmów wyróżni dwa najlepsze. Ich twórcami była 25 Kielecka Drużyna Wędrownicza z filmem „Obudź w sobie artystę” oraz Julita Haręzga, Patrycja Marszałek i Kacper mucha z filmem ” Źródło naszej siły”. Nagrodę publiczności za wspaniale przygotowany humorystyczny film otrzymała 25KDW. Zwycięzca został nagrodzony kamerą GoPro Hero4 a wyróżnieni uczestnicy innymi równie atrakcyjny upominkami. Cała gala zakończyła się odtworzeniem trzech najlepszych filmów. Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy na IV edycję gali „Młody film” już za rok!

Tegoroczny konkurs cieszy się ogromnym zainteresowaniem – otrzymaliśmy 18 zgłoszeń z całej Polski! Wszystkie filmy zobaczymy na uroczystej gali w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach już 21 lipca o godzinie 17. Spotkanie będzie transmitowane na żywo na kanale Youtube – link podamy na stronie www.mlodyfilm.pl w dzień gali!
Serdecznie zapraszamy do osobistego udziału w gali, jak również do śledzenia nas w Internecie! Zobacz, kto zdobędzie nagrodę główną – kamerę GoPro4!

Tymczasem podajemy tytuły zgłoszonych filmów:

Dąż zawsze do celu
Pastorałka o Józefie
Nasza Nowa Huta
Rzemieślnictwo w pigułce
Galeria Dziecięcych Marzeń
Źródło naszej siły
W duecie z naturą
Szczęśliwa natura
Nasze zwierzęta, ulice
Nasze graffiti
W promieniach poranka
Pędzel Wyobraźni
Dzień mamy
Biblioteka
sniS yldaeD 7
Pobudka
Decyzja
Obudź w sobie Artystę
Kultura

Do zobaczenia w Kielcach!

Projekt „Młody Film” składa się z wydarzeń organizowanych z myślą o młodych ludziach, którzy chcieliby rozwinąć swoje zainteresowania kinematograficzne. Przedsięwzięcie obejmować będzie: przeznaczone dla różnych grup wiekowych warsztaty filmowe „Obudź w sobie film”, warsztaty wolontariuszy i projekcje filmowe. Najważniejszym elementem pozostanie, ogłoszony już po raz trzeci, ogólnopolski konkurs filmowy.

 

w ramach 43. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach
10-24.07.2016 r.

Zadaniem konkursowym jest stworzenie maksymalnie dwuminutowego filmu na temat „Obudź w sobie Artystę”, zgodnie z własną wizją i w dowolnej technice. Pracę konkursową stanowi film stworzony przez osobę (lub zespół), która nie ukończyła 18 roku życia. Prace konkursowe w formacie .mp4 lub .mov przesyłać należy do 31 maja 2016 roku za pośrednictwem aplikacji zgłoszeniowej dostępnej na stronie internetowej festiwalu: www.mlodyfilm.kielecka.zhp.pl
Prezentacja prac konkursowych, rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się podczas 43. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej (dokładny termin zostanie podany na stronie internetowej konkursu w terminie do 31 maja). Do wygrania atrakcyjne nagrody, m. in. kamera GoPro 4.
Zapraszamy do udziału!