Młody Film 2017

Gala „Młody Film”

W środę 19 lipca w Wojewódzkim Domu Kultury odbyła się Gala IV edycji konkursu „Młody Film”. Zadaniem uczestników było przygotowanie dwuminutowego filmu, którego główną myślą przewodnią miały być: Pasja-Twórczość-Inspiracja. Wydarzenie rozpoczęło się uroczystym przecięciem taśmy filmowej przez członków jury: dyrektora artystycznego festiwalu- hm. Arkadiusza Szostaka oraz komendanta 44 Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej hm. Tomasza Rejmera. Wyłonienie zwycięzcy nie było łatwym zadaniem, ponieważ wszystkie spośród ośmiu nadesłanych prac były na niezwykle wysokim poziomie. Podczas gali odtworzone zostały wszystkie filmy. Oto ich autorzy i tytuły:

Film 1
Autor: Zuzanna Raff
Tytuł filmu: „Projekt żagle”

Film 2
Autorzy; Iga Dobosz, Alina Broda, Julia Maluty, Ewelina Maluty
Tytuł filmu; „Okno”

Film 3
Autor: Aleksandra Szymankiewicz, Emilia Zimny, Dominika Zimny, Aleksander Jabłoński , Aleksander Sypniewski
Tytuł „Pasja to coś więcej …”

Film 4
Autor: Szymon Szubartowski
Tytuł filmu: Cykl Pasji

Film 5
Autor: Kacper Rogóż
Tytuł filmu: „Lekarstwo”

Film 6
Autor: Michał Gil, Hubert Winiarski
Tytuł: (Nie)Wielka Inspiracja

Film 7
Autor: Konrad Wróblewski
Tytuł: Odkryj siebie

Film 8
Autor: Norbert Lużyński
Tytuł: „Uwaga to jest bajka”

W trakcie obrad jury rzecznik prasowy festiwalu phm. Maciej Pietrzczyk przeprowadził konkurs dla publiczności, podczas którego można było wygrać bardzo atrakcyjne gadżety i nagrody sponsorowane przez iZone- sklep Apple. Następnie poznaliśmy werdykt – zwycięzcą tegorocznej gali konkursu „Młody film” został Szymon Szubartowski z Kraśnika. Jego film nosi nazwę „Cykl pasji” i opowiada o zamiłowaniu do jazdy na rowerze, o możliwości rozwijania zainteresowań i przekazywania ich innym ludziom. Nagrodą główną była kamera GoPro sponsorowana przez organizatora konkursu czyli firmę DK-ART Dariusz Kanclerz. Partnerem konkursu był Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach. Dziękując wszystkim za przybycie zapraszamy na piątą, jubileuszową edycję konkursu, która odbędzie się w przyszłym roku! Do zobaczenia!

Fotorelacja z Gali Młody Film 2017

Konkurs „Młody Film”

w ramach 44. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach
13-23.07.2017 r.

Zadaniem konkursowym jest stworzenie maksymalnie dwuminutowego filmu, w którym odniesiesz się do tegorocznego hasła konkursu: „Pasja – Twórczość – Inspiracja!”, zgodnie z własną wizją i w dowolnej technice. Pracę konkursową stanowi film stworzony przez osobę (lub zespół), która nie ukończyła 18 roku życia. Prace konkursowe w formacie .mp4 lub .mov przesyłać należy do 16 lipca 2017 roku za pośrednictwem aplikacji zgłoszeniowej dostępnej na stronie internetowej festiwalu: www.mlodyfilm.kielecka.zhp.pl
Prezentacja prac konkursowych, rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się podczas 44. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w dniu 19 lipca 2017 w Wojewódzkim Domu Kultury. Do wygrania atrakcyjne nagrody, m. in. kamera GoPro.
Zapraszamy do udziału!